Maskikohustus tõotab müüjatele prisket tulu

4 min lugemist
  • Maskide läbimüük on mitu korda kasvanud
  • Kaitsemaskide hinnastamine jaemüügis on kummastav
  • Riik maksab maskide eest 6, tarbijad aga üle 20 sendi tükist
Eestis kasutatakse alates sellest nädalast hinnanguliselt 300 000 kuni 400 000 ühekordset maski päevas. Tarbimise kasv pole maskide hinda aga taskukohasemaks muutnud.  FOTO: Remo Tõnismäe

Kui tervishoiuasutustele maksab ühekordne meditsiiniline kaitsemask ligi kuus senti tükk ja hulgimüüjate sisseostuhinnad jäävad 8–12 sendi vahele, siis kauplustest või apteegist saab ostja endale maski ette kolm-neli korda kallimalt, mis toob müüjatele tubli lisateenistuse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alates teisipäevast kehtib avalikes siseruumides üle Eesti maskikandmise või nina ja suu katmise kohustus. Kui otsus nädal tagasi teatavaks sai, kasvas maskide läbimüük Eestis müüjate kinnitusel mitu korda. Isikukaitsevahendite müüja OÜ Corpowear juhatuse liige Taavi Sepp rääkis, et kui nende ettevõtte müüs seni kuus 100 000 – 150 000 ühekordset kaitsemaski, siis selle kuu lõpuks võidakse müüa juba ligi pool miljonit maski. «Kasv tuleb kolmekordne ja kui eelmise aasta läbimüügiga võrrelda, ostetakse tänavu novembris juba kümme korda rohkem.»

25.11.2020 27.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto