Eesmärk on hoida aastas kokku umbes 24 keskmise kodumajapidamise energiatarbimise jagu energiat. Rohelise Astri kolm päikeseelektrijaama peaksid aastas kokku tootma 200 000 kilovatt-tundi elektrit.
Kokku on Astri Grupi keskusel katusepinda 50 000 ruutmeetrit. Lõunakeskuse katusele rajatakse päikesepaneele ligi 1500 ruutmeetrile.
«Kavas on kasutada olemasolevate hoonete katustel ära kogu pind, mis sobib päikesepaneelide paigaldamiseks,» ütles Astri Grupi nõukogu liige Silver Hage.
Uutel, rajatavatel hoonetel planeeritakse katus selliselt, et oleks võimalik see kõik katta päikesepaneelidega. «Viimastel aastatel on päikesepaneelide hinnad muutunud tublisti taskukohasemaks, ka Eesti kliimas tasub päikeseelektrijaam ennast ära juba alla kümne aasta,» märkis Hage.
Estiko Grupp on Tasku keskuse katusele päikesejaama juba paigaldanud, ettevõtte Teguri tänava lao- ja tootmishoonete katusel päikesejaamad veel valmivad. Praegu lõpetab Estiko viimase kahe 50-kilovatise päikesepargi rajamist, nende eest küsitakse veel enne aasta lõppu riigilt taastuvenergiatootmise toetust. Estikol on Teguri tänava hoonekompleksidel pea 850 ja Tasku katusel ligi 130 kilovati võimsusega päikesepark.
Viimastel aastatel on päikesepaneelide hinnad muutunud tublisti taskukohasemaks, ütles Astri Grupi nõukogu liige Silver Hage.
Estiko Raadi päikesepargi rajamine pole veel alanud. «Praegu juurime alal kände välja, valmistame ette pinnast ja ootame külma, et saaksime kaitsealuste taimede kasvukohas raadamistööd lõpuni viia,» selgitas Estiko Energia juht Ain Tammvere.
Ka pole veel kõik rehvid alalt ära viidud, jäätmekäitlusfirma Ragn-Sells peaks vanade rehvide purustamise ning jäätmete äraveo lõpetama hiljemalt novembri lõpuks. «Hetkel on päikesepargi ehituse tähtaegu veel vara öelda, kõik sõltub pinnase ettevalmistamisest, samuti on järgmisel aastal plaanis osaleda elektrienergia vähempakkumise oksjonil,» rääkis Tammvere.