N, 2.02.2023

Huvikoole ootavad uued ranged piirangud

Eili Arula
, ajakirjanik
Huvikoole ootavad uued ranged piirangud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tantsukoolis Shaté käivad trennid juba praegu hajutatult ja võimaluse korral maskides. Esmaspäevast võib aga ühes treeningurühmas olla vaid kuni kümme inimest.
Tantsukoolis Shaté käivad trennid juba praegu hajutatult ja võimaluse korral maskides. Esmaspäevast võib aga ühes treeningurühmas olla vaid kuni kümme inimest. Foto: Kristjan Teedema

Terviseameti statistikast selgub, et Tartus on kahe nädala jooksul koroonapositiivsete arv hüppeliselt kasvanud. Kui 11. novembril oli koroonajuhtumeid Tartus 34, siis 25. novembri seisuga oli sama arv juba 217.

Et Tartumaa uute nakatunute vanus jääb vahemikku 10–19 ja 30–39 eluaastat, otsustas Tartu linnavalitsus koostöös terviseametiga kehtestada esmaspäevast karmimad nõuded huvikoolidele ja -ringidele. Põhiline muudatus seisneb selles, et huviringides võivad koos käia kuni kümneliikmelised pundid ning erinevad rühmad omavahel kokku puutuda ei tohi.

Saavad hakkama

Tantsukooli Shaté juht Krõõt Kiviste sõnas, et nad saavad piirangute täitmisega hakkama, kuid tema hinnangul ei täida kümne inimese piirang soovitud eesmärki.

Kiviste arvas, et palju paremini töötaks hajutamine. Ta märkis, et Shaté tantsukoolis on juba niigi väikesed grupid. «Kui meil on näiteks 12-liikmeline rühm, siis esmaspäevast peame mõtlema, kes on need kaks, kes sel korral trennist peavad kõrvale jääma,» lausus ta.

Kiviste hinnangul oleks olnud mõistlik sisse viia hajutamine ruumi suuruse järgi. «Kui nüüd trenn toimub näiteks A. Le Coqi spordihoone suures saalis, siis seal on kindlasti võimalik hajutatult trenni teha rohkem kui kümnel inimesel,» selgitas ta.

Kui meil on näiteks 12-liikmeline rühm, siis esmaspäevast peame mõtlema, kes on need kaks, kes sel korral trennist peavad kõrvale jääma, sõnas tantsukooli Shaté juht Krõõt Kiviste.

Tammeka jalgpallikooli tegevjuht Kristjan Tiirik sõnas, et õnneks treenib enamik rühmi õues, seega uus piirang nende tegevust eriti ei mõjuta. Et uudis uutest nõuetest ilmus eile pärastlõunal, polnud Tiirik veel jõudnud plaani valmis mõelda. Samas teadis ta, et jalgpallikool peab kindlasti veidi ümber korraldama kõige pisemate treeninguid, mis on nüüdseks juba sisse kolinud.

Mitukümmend kooli

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul tekitab olukord Tartus muret ja seetõttu tegi Tartu linn terviseametile ettepaneku seada huvitegevusele piiranguid.

25. novembri seisuga on koolide õpilaste või töötajate koroonaviirusega nakatumise või nakatunuga lähikontakti tõttu osaliselt või täielikult distantsõppel 28 Tartu linna kooli. Distantsõppel või eneseisolatsioonis on üle 2100 õpilase, nii-öelda suletud klasse 67 ja lisaks on eneseisolatsioonis enam kui 150 õpetajat.

Tartu linna koolides on 25. novembri seisuga kaks enam kui viie nakatuga aktiivset kollet. Lisaks on mitmeid koolidega seotud nakatumise juhtumeid, kus on nakatunuid alla viie.

 

Uus kord

  • 30. novembrist on Tartus ruumides toimuv huvitegevus ja -haridus lubatud vaid siis, kui rühmas on kuni 10 osalejat,
  • erinevad rühmad ei puutu omavahel kokku,
  • ruumides kantakse maski (v.a 12-aastased või nooremad või erandjuhud),
  • juhendaja tagab desinfitseerimisvahendid.
Allikas: Tartu linnavalitsus
Märksõnad
Tagasi üles