PÖFF. Armastus on üks segane asi

Mei Fengi filmi «Laul armastusest 1980» stseenid pole pikad, kuid on see-eest tundmuslikud. FOTO: filmikaader FOTO: Filmikaader

Armastus on ilus tunne ainult siis, kui see on kahepoolne, vastasel juhul on see painajalikult kurb. Mei Fengi ood «Laul armastusest 1980» tõestab seda suurepäraselt. Loo keskmes on katkine armukolmnurk, ehk isegi natuke lopergune nelinurk. Zhengwu on noor šarmantne tudeng, kes ootamatult järve upub, jättes endast maha kallima Mao Zheni (Jessie Li) ja venna Zhengweni (Li Xian), kelle hinges põleb õrn ja vastamata armuleek Mao Zheni vastu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Neljanda nurga täidavad vahelduva eduga mitmed imeilusad ja romantilised noored naised, kes Zhengwenist huvitatud on ning kellega ta oma formatiivsete aastate jooksul kohtub ja uut armuleeki sütitada püüab. Ent Zhengweni südames ja mõtetes on ruumi vaid kättesaamatu Mao Zheni jaoks.

Kõiki armulugusid ühendab omavahel Pekingi liberaalne ärkamine ja Hiina aeglane enese avamine läänemaailmale. See teeb filmist Hiina tollase sugupõlve poeetilise jäädvustuse, mitmeplaanilise ja visuaalse.

26.11.2020 28.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto