R, 22.09.2023

Nädala plaat. Hääl kui instrument, instrument kui hääl

Margus Haav
, reporter
Facebook
Comments
Anett on tegutsenud indie-pop-folkbändi Wilhelm solistina, alates 2016. aastast on ta pühendunud soolokarjäärile.
Anett on tegutsenud indie-pop-folkbändi Wilhelm solistina, alates 2016. aastast on ta pühendunud soolokarjäärile. Foto: Getter Kuusmaa

Praegune popsoul on iseenesest vägagi kuulajasõbralik žanr, mis võimaldab oma ökonoomselt konstruktsioonilt igati mõnusaid ära- ja iseolemise hetki. Jääb üle vaid pisut imestada, et kohalikku muusikasse jõudis see alles võrdlemisi hiljuti Rita Ray vahendusel. Tänavusel «Eesti laulul» finaali jõudnud Anett järgib põhimõtteliselt sama valemit. Anett on tegutsenud indie-pop-folkbändi Wilhelm solistina, alates 2016. aastast on pühendunud soolokarjäärile. Mullu mais ilmus tema debüüt-EP «All Over Again».

Blue-eyed soul on vahelduva eduga esile kerkinud mujalgi maailmas, eriti heaks näiteks on Ühendkuningriigid, kus isikupäraselt meelas ja avameelne Adele lükkas omakorda tee lahti kümnetele teistele hea välimuse ja muljet avaldava vokaaliga artistidele, kelle loomingus põimuvad filigraansusele pretendeerivas produktsioonis raamelementidena kunstilised ambitsioonid ning isiklikud läbielamised. Rütmiline poeesia, ballaadidega vahelduvad tantsupalad ning kohati möödunud sajandisse põikavad instrumentaalsed lahendused on omased ka läbivalt ingliskeelsele albumile «Morning After».

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles