Kõige parem raamatu-müügibrošüür

Beatrice Masini ja Fabian Negrin, «Kangelannad, kes saadavad meid läbi elu». FOTO: Raamat

Beatrice Masini ja Fabian Negrini kõvakaaneline ja värviline, pigem neidudele mõeldud pildiraamat «Kangelannad, kes saadavad meid läbi elu» koosneb 22 kirjandusliku naiskangelase järgi nimetatud «peatükkidest»: Bradamante, Anna Karenina, leedi Chatterley, Emma Bovary, Jo March jpt.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Iga naise esinemine raamatus toimub omakorda kuues eripalgelises alajaotises, mis on iga kord kehtivate marketingi- või ka sotsiaalmeediareeglite järgi samaviisi järjestatud – või nii võib esmapilgul tunduda. Olgu need jaotised siinkohal toodud.

1. Hipsterlikult mahedates toonides kujundatud plakat, cover image, millel suured läbipaistvad (vt alajaotus 3) trükitähed naistegelase nimega (vrd indie-bändi või -festivali promomaterjalid), pealkiri järgneval viiel leheküljel fragmentaarsete mõttetükikestena esitatavale persooniloole.

2. Tiiser ehk Milano literaadi Beatrice Masini kirjutatud lühikene kiri kõnealusele kangelannale, reaktsioon detailile või hoiatus/peibutus potentsiaalsele lugejale, millest kõlab läbi interpreteeritava teose stiil, tugev poolehoid, afekt.

3. Argentina päritolu Itaalia lasteraamatute illustraatori Fabian Negrini kunstiteos, mida on raamatus 22 tükki. Kõik eri stiilis (op-art, ekspressionism, impressionism, hüperreaalsus, karikatuur jne) või žanris (õlimaal, akvarell, tušijoonistus, kollaaž, mosaiik jne), tõukudes parasjagu interpreteeritava kirjandusteose poeetikast, ajastust või retseptsioonist. Üle-eelmisel leheküljel tähtedest läbi piilunud tekstuur (silmad, huuled, seelikud) või värv saab nüüd tähenduse – see on naise portree.

27.11.2020 30.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto