L, 2.12.2023

Tallinn kaotab välismaalaste elamiskohana atraktiivsust

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments 10
Reidi tee Tallinnas meeldib paljudele, alates niisama jalutajatest, lõpetades tervisesportlastega. 
Reidi tee Tallinnas meeldib paljudele, alates niisama jalutajatest, lõpetades tervisesportlastega. Foto: Tairo Lutter

Aasta tagasi oli Tallinn välismaalaste silmis ülekaalukalt mõnusaim Põhjamaa pealinn. Ka tänavu on ta endiselt esikohal, kuid edu Helsingi ees on kahanenud minimaalseks ning ka üleilmses arvestuses on langetud märkimisväärselt tahapoole.

Saksamaal baseeruv välisriikides elavate inimeste võrgustik InterNations, mis hõlmab 420 linnas elavat nelja miljonit inimest, korraldab oma liikmete hulgas igal aastal küsitluse, selgitamaks välja, millises linnas või riigis on välismaalastel kõige parem elada.

Selle aasta alguses andsid maailma 18 riigis või territooriumil elavad 15 000 välismaalast kogu maailmas 25 näitajale hinnangu skaalal ühest seitsmeni, mis kombineeriti mitmesugustesse gruppidesse. Lõpptulemusena hinnati linnade kvaliteeti neljas kategoorias: linnaelu kvaliteet, elama asumise lihtsus, töötamine ning elamispinna soetamine ja finantseerimine.

Elukalliduselt sobiv

Selle aasta küsitlus hõlmas 66 linna ning Tallinn platseerus selles 35. kohale. Aastataguses küsitluses hinnati 82 linna, mille seas Tallinn oli 24. kohal.

Kui eelmisel aastal edestas Tallinn teisi Põhjamaade pealinnu mäekõrguselt – Oslo ja Helsingi olid vastavalt 46. ja 47. kohal ning Stockholm ja Kopenhaagen tagaotsas, vastavalt 66. ja 67. kohal –, siis sel aastal edestas Tallinn 36. kohale jäänud Helsingit vaid ühe kohaga.

Stockholm ja Kopenhaagen on seal elavate välismaalaste silmis muutunud neile sobivamaks, olles vastavalt 45. ja 46. kohal. Oslot sel aastal millegipärast ­uuringus ei olnud.

Välismaalaste elamistingimuste poolest on Tallinn keskmiste hulgas, samuti kodu soetamise ja selle finantseerimistingimuste poolest (29. koht), tööelu poolest (34. koht) ja linnaelu kvaliteedi poolest (30. koht).

Kõrgelt hindavad siin elavad välismaalased linnakeskkonda (8. koht).

Facebook
Comments 10

Märksõnad

Tagasi üles