E, 27.03.2023

Martin Helme: võitlus väärtuste üle on põhimõtteline

Martin Helme
, EKRE esimees
Martin Helme: võitlus väärtuste üle on põhimõtteline
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 109
Martin Helme.
Martin Helme. Foto: Remo Tõnismäe

Abielureferendum on võitlus oma rahvusliku identiteedi, kultuuriliste alusväärtuste ja põhiseaduslike vabaduste kaitseks, kirjutab EKRE esimees Martin Helme.

Küsimuses, mis väidetavalt ei muuda midagi ega ole tähtis kellelegi, on Eestis tekkinud põhimõtteline vastasseis. Piisab, kui vaadata, millise raevuga üritavad radikaalsed ühiskonna ümberkorraldajad rahvahääletust takistada, et mõista: kaalul on Eesti edasine käekäik.

Abielureferendumi teema jaotub võitluseks kolmel üliolulisel teljel. Esiteks, võitlus selle üle, kelle käes on Eestis võim. Põhiseaduse paragrahv 1 ütleb, et kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas. Paragrahv 56 täpsustab, et seda võimu teostatakse kahel võrdsel viisil: riigikogu valimiste ja rahvahääletuste kaudu. Rahvahääletust on taasiseseisvunud Eestis siiani korraldatud ainult kaks korda. Esimest korda sellesama põhiseaduse vastuvõtmiseks 1992. aastal ja teist korda 2003. aastal Euroopa Liitu astumiseks vajaliku muudatuse tegemiseks põhiseadusesse.

Rahvahääletus ehk referendum abielu praegu kehtiva traditsioonilise mõistesisu kinnistamiseks võimaliku radikaalse ümberdefineerimise vastu oleks kolmas kord kolmekümne aasta jooksul, mil kõrgeima võimu kandja saab oma võimu teostada rahvahääletusega.

Märksõnad
Tagasi üles