E, 27.03.2023

Helen Talalaev: kuidas targalt annetada?

Helen Talalaev
, annetamistalgute korraldaja
Helen Talalaev: kuidas targalt annetada?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Helen Talalaev
Helen Talalaev Foto: Võrdõigusvoliniku kantselei

Jõulude eel jõuab igaüheni hulganisti üleskutseid annetada mõnele heategevuslikule algatusele. Kuidas häid annetamisotsuseid teha, soovitab 1. detsembril toimuvate annetamistalgute korraldaja Helen Talalaev.

Kohe jõuab kätte see kuu aastast, mil inimesi kutsutakse eriti aktiivselt üles head tegema. Tänavu on neid üleskutseid enamgi kui tavaliselt. 2020. aasta on olnud keeruline, abivajajaid on palju. Heategevusorganisatsioone ja vabaühendusi, mis ühiskonnas oluliste probleemidega tegelevad, leiab samuti üksjagu. Seetõttu võib heategijale saada keeruliseks valikuks, keda toetada ja keda mitte. Et silme eest kirjuks lööv valik heategevusest hoopis loobuma ei paneks, võiksid abiks olla mõned soovitused, mida silmas pidada.

Eestis on kokku veidi üle 20 000 vabaühenduse, kellest annetusi kogub umbes 1500 organisatsiooni. Nende tegutsemisvaldkonnad on väga mitmekesised: usuorganisatsioonidest loodushoiuni, haridusest terviseni, kohaliku külaelu edendamisest kogu ühiskonda hõlmavate algatusteni.

Märksõnad
Tagasi üles