L, 4.02.2023

Katri Raik: Narva stiil on olnud jaatades eitamine

Teet Korsten
, ajakirjanik
Katri Raik: Narva stiil on olnud jaatades eitamine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Endine Narva kolledži juht Katri Raik (SDE) ütles kunagi ettevaatamatult, et tema unistab Narva kolledži hoonest Raekoja platsil, hiljem tuli tal selle unistusega elada. Nüüd unistab ta Narva linnapea ametist ja on end varakult rongile sättinud.
Endine Narva kolledži juht Katri Raik (SDE) ütles kunagi ettevaatamatult, et tema unistab Narva kolledži hoonest Raekoja platsil, hiljem tuli tal selle unistusega elada. Nüüd unistab ta Narva linnapea ametist ja on end varakult rongile sättinud. Foto: Sander Ilvest

11. novembriks oli Narva volikogu senine võim nii palju murenenud, et opositsioonil õnnestus umbusaldada linnapea Aleksei Jevgrafovit, volikogu esimees Irina Janovitš taandus ise. 17 volinikku 31st tahab uueks linnapeaks fraktsiooni Meie Narva juhti Katri Raiki (SDE), kelle ammune unistus on näidata Narvale, et ka teisiti on võimalik.

Kui kaugele on tekkiv koalitsioon praeguseks jõudnud ja kui kaugel ollakse uue koalitsioonilepinguga?

Umbusaldust avaldanud 17 inimest (Narva volikogus on 31 kohta – T. K.) liiguvad rahulikult, aga kindlalt ühiselt seatud kursil. Kokku on saanud inimesed, kes on seni olnud osaliselt poliitilised vastased. Palun siin vastaseid mitte segi ajada vaenlastega. Oleme leidnud ja leidmas ühist keelt, kuidas järgmise napi aasta jooksul linna parimal viisil edendada.

Praegu ongi ootehetk. Eilane, 20-aastase staažiga võim hoiab küünte ja hammastega võimu riismetest kinni ega pane volikogu päevakorda uue volikogu esimehe ja linnapea valimisi. Volikogu aseesimehe põhjendus on segane, Kohaliku omavalitsuse korralduse seadus annab võimaluse venitada. Halvimal juhul võib see lõppeda volikogu selle koosseisu laialisaatmisega. Aga ootame ära 10. detsembri, mil on selge, kas järgmine plaaniline volikogu istung üldse toimub ja kas küsimus on päevakorras. Covidi ja eelarve koostamise ajal on toimuv absurdne, aga siin tuleb kahjuks ohates öelda: Narva!

Märksõnad
Tagasi üles