R, 24.03.2023

Turuomanik küsib müüjalt tõendit, et too ei saa maski kanda

Jekaterina Minkova
Turuomanik küsib müüjalt tõendit, et too ei saa maski kanda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 21
Balti Jaama turu müüja Sevtlana ütleb, et ei saa astma tõttu maski kanda, sest kardab haigushoo kordumist.
Balti Jaama turu müüja Sevtlana ütleb, et ei saa astma tõttu maski kanda, sest kardab haigushoo kordumist. Foto: Madis Veltman

Kümme aastat Tallinna vanalinnas suveniire müünud naine sulges suve alguses turistide nappuse tõttu oma kolmest poest kaks, nüüd pani kinni viimasegi ja kolis oma äri Balti jaama turule. Seal ootas teda uus probleem. Naine ütleb, et ei saa astma pärast maski kanda, kuid arstitõendit, mida tööandja temalt küsib, talle ei anta. Sellist tõendit ei tohi aga keegi temalt nõudagi.

«Kui saime teada, et edaspidi tuleb avalikus ruumis maski kanda, tuli Balti jaama turu esindaja müüjatele ütlema, et oleme kohustatud maski kandma. Selgitasin, et mul on astma. Ta palus, et võtaksin perearstilt tõendi, et ma ei pea maski kandma,» rääkis suveniirimüüja Svetlana, kes elab kroonilise haigusega juba aastaid. «Turu esindaja rääkis, et kevadel tehti turul range kontroll valitsuse korralduse täitmise üle.»

Balti jaama turu esindaja ütles Postimehele, et nemad ei sunni kedagi maski kandma. Müüjad on neile lihtsalt vastu tulnud ja maski ette pannud.

Märksõnad
Tagasi üles