N, 2.02.2023

Soome ametiühing jättis Eesti lennusaatjad rahata

Krister Kivi
, Arteri toimetaja
Soome ametiühing jättis Eesti lennusaatjad rahata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 18
Siim Kumari jätkab võitlust oma päevarahade kättesaamiseks riiklikus kaebusi käsitlevas komisjonis, kus otsuseni jõudmiseni võib kuluda kuni aasta.
Siim Kumari jätkab võitlust oma päevarahade kättesaamiseks riiklikus kaebusi käsitlevas komisjonis, kus otsuseni jõudmiseni võib kuluda kuni aasta. Foto: Madis Veltman

Peaaegu kümme aastat läks Siim Kumari karjäär aina ülesmäge, õigupoolest töötaski ta juba taevas. Norwegiani stjuuardi ja hilisema purserina teenindas Kumari koos ligi 30 teise Eestist pärit lennusaatjaga reisijaid Norra odavlennufirma Soomest algavatel marsruutidel.

Ühel päeval sõideti Helsingist Malagasse või Londonisse ja tagasi, teisel Dubaisse või Kanaari saartele, kolmandal toimus mitu edasi-tagasi lendu lühemail liinidel. «Soome mõistes oli mul hea sissetulek, Norwegian on väga tore ettevõte,» räägib Kumari, kes, nagu Soomes tavaks, kuulus esimesest palgasaamisest alates Norwegiani stjuuardeid ja stjuardesse koondanud ametiühingusse PRO ja maksis iga kuu ka liikmemaksu. Ka kõik tööjõumaksud läksid kaheksa aasta jooksul Soome, kuid netopalk laekus Eestisse SEB arvele.

Märksõnad
Tagasi üles