L, 4.02.2023

Kristjan Ilves: korra mõtlesin, et ehk õnnestub end poodiumile võidelda

Ville Arike
, reporter
Kristjan Ilves: korra mõtlesin, et ehk õnnestub end poodiumile võidelda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kristjan Ilves lõpetab võistluse 5. kohaga ja tõstab lõpujoonel rahulolu märgiks käed.
Kristjan Ilves lõpetab võistluse 5. kohaga ja tõstab lõpujoonel rahulolu märgiks käed. Foto: Kimmo Brandt/Epa

Kristjan Ilves alustas Soomes Rukal suusakahevõistluse MK-sarja hästi, jõudes kolmest võistlusest kahel esiviisikusse. Vaid laupäevane jõuproov lõppes 18. kohaga.

Reedel oli Ilves olnud hüppemäel teine ning 5 km suusasõidu lõpetas ta viiendana. Laupäeval kahjuks enam mäel samasugust lennukust polnud. Eile jäi tugevnenud tuule tõttu hüppevõistlus pidamata ja see tähendas, et arvesse võeti neljapäevase eelkvalifikatsiooni tulemused. Nende põhjal startis Ilves 10 km murdmaarajale neljandana ning tuli üle lõpujoone taas viiendal kohal. Võidud noppisid norralased, laupäeval Jarl Magnus Riiber ja pühapäeval Jens Lurås Ofte­bro (Riiber ei saanud eile startida, sest oli hüppevõistlusel dis­kvalifitseeritud).

«Peab jääma rahule,» hindas Ilves Postimehega vesteldes oma kolmest võistlusest koosnenud nädalalõppu, mis annab talle MK-sarja kokkuvõttes 8. positsiooni. Need tõid Ilvesele täisverelise koosseisuga MK-etappidel elu parimad kohad – kolm talve tagasi oli ta Jaapanis küll teine ja neljas, kuid Pyeongchangi olümpia eel jätsid paljud paremad sinna minemata.

Märksõnad
Tagasi üles