P, 3.12.2023

Eile avati koroona kiuste kuuks ajaks Tallinna jõuluturg

Nele Kullerkupp
, reporter-toimetaja
Facebook
Comments 3
Tallinna jõuluturg on avatud 27. detsembrini.
Tallinna jõuluturg on avatud 27. detsembrini. Foto: Eero Vabamägi

Esimesel advendil Tallinna jõuluturule eksides võib hetkeks unustada, et terve maailm pistab rinda koroonaviirusega. Tuledesäras helgivad kesk muinasjutulisi müügikioskeid inimeste laiad naeratused. Üks on selge, soe pühademeeleolu ei ole inimeste hingest kuhugi kadunud. Kuid siiski tunnistavad aastatepikkuse kogemusega jõuluturu müüjad, et tavapärasest turistidevoost pole tänavu lõhnagi. Püsikliendid, kes lähemalt ja kaugemalt Tallinna vanalinnas paiknevat glögilõhnalist turuplatsi iga aasta külastanud on, tänavu ei tule.

End jõulumemmeks nimetav Tiia Andresson istub turuplatsi ühes säravamas müügimajas ja kaupleb Shishi ehetega. Tiia meel on rõõmus, sest hoolimata koroonaviiruse seatud piirangutest, mis pikaaegsed kliendid sel talvel oma kodumaale on lukustanud, on jõulumemm saanud neilt soojade soovidega kirju.

«Kaugeid püsikliente ei ole veel tulnud ja ma arvan, et ei tulegi, aga juba on saadetud mulle tervitusi, et ma vastu peaksin, ja lubadusi, et nad tulevad järgmisel aastal,» ütleb jõulumemm lootusrikkalt.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles