Eesti majanduslangus jäi kardetust väiksemaks

Eesti Panga ökonomisti Kaspar Oja sõnul on selline areng parem, kui prognoosid ette nägid. «Majanduse arengut mõjutavad jätkuvalt nii viiruse levikut pidurdavad piirangud kui ka paljudes sektorites valitsev ebakindlus,» rääkis Oja. «Kevadiste piirangute vähendamine aitas Eesti majandusel kiiresti taastuda, ka toetas majandust see, et sügisel ei kiirustatud uute piirangute seadmisega. Samas sügisel mitmes Kesk-Euroopa riigis juhtunu näitab, et õnn võib väga järsult pöörduda,» lisas ta. FOTO: Joosep Pank

Eesti sisemajanduse kogutoodang (SKT) kahanes statistikaameti andmetel III kvartalis aastavõrdluses 1,9 protsenti, mis on üks Euroopa väiksemaid langusi. Langust aitas pidurdada finants- ja energeetikasektor, aga ka põllumajandus ning kiiresti taastuv eratarbimine.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

SKT kasvas eelmise kvartaliga võrreldes 3,3 protsenti. Eksport kahanes 8,6 ja import kaks protsenti.

Eesti Panga ökonomisti Kaspar Oja sõnul on selline areng parem, kui prognoosid ette nägid. «Majanduse arengut mõjutavad jätkuvalt nii viiruse levikut pidurdavad piirangud kui ka paljudes sektorites valitsev ebakindlus,» rääkis Oja. «Kevadiste piirangute vähendamine aitas Eesti majandusel kiiresti taastuda, ka toetas majandust see, et sügisel ei kiirustatud uute piirangute seadmisega. Samas sügisel mitmes Kesk-Euroopa riigis juhtunu näitab, et õnn võib väga järsult pöörduda,» lisas ta.

30.11.2020 02.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto