Spekulatsioonihimu lennutab bitcoin’i uute rekorditeni

Bitcoin’i sümbolpilt: krüptoraha on viimastel nädalatel pöörase tõusu teinud. FOTO: DADO RUVIC/REUTERS/Scanpix

Krüptoraha bitcoin teeb neil päevil uusi rekordeid, mis meenutab konservatiivsematele investoritele 2017. aasta krüptomulli. Krüptoplatvormi Coindesk andmetel jõudis bitcoin’i hind eile korraks 19 920,53 dollari tasemel ära käia – see on krüptoraha jaoks ajaloo kõrgeim tase. Eriti kiire jooksu sai krüptomünt sisse novembrikuus, mil tõusis ligi 40 protsenti. Selliseid summasid nägi viimati 2017. aasta paiku, mil bitcoin ülikiire tõusu tegi, pärast mida suurelt langes.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Krüptovarade hinnatõusu taga on tõenäoliselt suurem usaldus selle tehnoloogia vastu, lisaks on mitmed finantsettevõtted lubanud oma klientidele järjest rohkem krüptovaradega kaubelda. Samuti on noorem põlvkond otsinud krüptovaradest kaitset riskantsete aegade vastu majanduses, kus sularaha ei soovita hoida. Samamoodi nagu varem otsiti kaitset kullast,» ütles LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel.

Kogu finantsmeedia kratsib praegu kukalt. Financial Times toob ühe põhjusena välja asjaolu, et makseteenuse pakkuja Paypal teatas sügisel, et võtab krüptoraha, eelkõige bitcoin’i ja ethereum’i maksevahendina kasutusele. Sellised uudised on krüptohuviliste jaoks head, sest annavad lootust, et need muutuvad nišitootest laiemalt aktsepteeritud makselahenduseks. Paypal oli ka üks liige Facebooki nn Libra Associationis, mis soovib uuel aastal päris oma krüptorahaga turule tulla.

01.12.2020 03.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto