Tehisintellekt väitleb ja kirjutab

Noam Slonim projekti «Väitleja» konsooli kõrval. Slonim oli enam kui 10 miljardit lauset sisendiks töödelnud tehisintellekti võtme­loojatest IBMi juures.  FOTO: Eric Risberg/AP

Kahe viimase aastaga on tehisintellektide maailmas astutud mitu murrangulist sammu. Üks neist on IBMi loodud tehisintellekti projekt «Väitleja» (Project Debater) ja teine Ameerika ettevõtte OpenAI loodud tekste kirjutav tehisintellekt.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmise aasta sügisel toimus maailmas esimest korda inimese ja tehisintellekti vaheline väitlemisvõistlus. Võistlesid IBMi projekt «Väitleja» ja väitluse maailmameister Harish Natarajan. Varem on IBMi loodud tehisintellektid olnud üle male maailmameistrist Garry Kasparovist (1996. aastal) ja võitnud «Kuldvillaku» võistluse (2011. aastal).

Võistlus oli kogu maailmale midagi üsna uudset. Ka mitmekordsel maailmameistril ei olnud varem seesugust vastast olnud – viimasel oli ligipääs internetile, kust ta sai kasutada miljoneid allikaid. Väidetavalt luges IBMi väitlev tehisintellekt läbi üle 10 miljardi lause 400 miljonist dokumendist! Natarajanil oli kõigest pastakas, märkmik ja tema mõistus.

01.12.2020 03.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto