Pallimängude alaliidud püüavad naiste spordile elu sisse puhuda

Väljakul on meistriliiga kahe kolmandiku naiskondade ehk G4S Noorteliiga ja Tallinna Ülikooli esindajad: Marie Anette Sepp (palliga) ja Birgit Piibur. FOTO: Siim Semiskar FOTO: Siim Semiskar

Peatselt toimuvate Eesti Korvpalliliidu presidendi valimiste ainus kandidaat Priit Sarapuu rääkis mõni nädal tagasi Postimehe raadiosaates «Kehakultuur», et tahab südameasjaks võtta naiste korvpalli arendamise. Selleks on viimane aeg, sest meistriliigas osaleb ainult kolm naiskonda ning neistki üks on Audentese spordigümnaasiumi tüdrukute võistkond.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tõsi, esiliigas mängib kolm korda rohkem ehk üheksa korvpallinaiskonda. Kui vaadata teistegi alade poole, osaleb võrkpallis naiste meistrisarjas ainult veidi rohkem võistkondi – viis. Naiste jalgpallis on meistriliiga võistkondi küll kaheksa, samas aga jäi tänavuseks aastaks varasemast kolmest liigast alles kaks – teine liiga kaotati. Ning paari aasta jooksul kadus kaardilt mitu meistriliiga võistkonda. Naiste käsipallil on Eestis traditsiooniliselt olnud väiksem kandepind ja see jääb praegusest vaatlusest kõrvale.

Kolme ala juhtfiguurid rääkisid Postimehega oma ala õrnema soo tegijate rõõmudest ja muredest.

01.12.2020 03.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto