Riigikontroll kritiseeris KredExi rahajagamise korda

3 min lugemist
  • Laenude ja käenduste laialijagamise kriteeriumid ning eesmärgid on ähmased
  • Kasu on saanud vaid 5 protsenti kevadel prognoositud ettevõtetest
  • Ettevõtjad on saanud 442 miljonit eurot abi
Tallink on sel aastal riigilt otseselt või kaudselt saanud üle 112 miljoni euro, kuid tõenäoliselt suureneb abi veelgi.  FOTO: Konstantin Sednev/Postimees Grupp

Riigikontroll leiab, et KredExile tänavu riigi lisaeelarvega eraldatud miljardi euro kriisilaenude ja käenduste laiali jagamise kriteeriumid ning eesmärgid on olnud ähmased. KredExi hinnangul aga vaadatakse auditis olulistest faktidest mööda ning ettevõtjateni on tänu meetmetele jõudnud juba 442 miljoni euro ulatuses toetusi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riigikontroll ütleb KredExi koroonakriisi mõju leevendamise meetmeid puudutavas ülevaates, et tuleks konkreetsemalt kindlaks määrata, millist kasu riik ootab. Meetmete deklareeritud eesmärk on üldsõnaline: leevendada koroonakriisi mõju, aidates ületada likviidsusprobleeme ja kasutades ära koroonaviiruse levikust tulenevaid uusi ärivõimalusi.

«Ebaselged eesmärgid ja suur raha ei tohiks kunagi kokku saada,» kommenteeris riigikontrolör Janar Holm (pildil) ülevaate tulemusi. «Kui sooviti KredExilt teada saada, kuidas toimub riiklikult olulise laenumeetme eesmärgistamine, soovitas KredEx seda küsida pigem valitsuselt. Põhjuseks võib olla see, et nad ise rahastamisotsuste ettevalmistajana ei tea seda täpselt.»

03.12.2020 05.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto