T, 7.02.2023

Vutt vutt vutt. Kuidas tillukese linnuga köögis ümber käia?

Britt Rosen
Vutt vutt vutt. Kuidas tillukese linnuga köögis ümber käia?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Küpsetatud vutifileele sobivad muu hulgas kaaslaseks muskaatpähkliga maitsestatud kartulipüree ning meega omas mahlas hautatud pohlad.
Küpsetatud vutifileele sobivad muu hulgas kaaslaseks muskaatpähkliga maitsestatud kartulipüree ning meega omas mahlas hautatud pohlad. Foto: Ardo Kaljuvee

Tilluke ja armas ookerpruuni-hallikirju Eesti vutt lennutas end Tallinnas peetud Bocuse d’Ori kokandusvõistlusega Euroopa parimate kokkade meelele ja keelele. Kuidas aga koduköögis vutiga ümber käia?

Ainult kiitvad hinnangud, meenutab restorani Mon Repos peakokk Vladislav Djatšuk kolleegide kommentaare väikese Eesti vuti kohta üleilmse prestiižika kokandusvõistluse Euroopa vooru lavatagustest Tallinnas. Peipsiääre valla Järveotsa vutifarmi vutt oli kokkadele pearoas kohustuslik võistlustooraine.

«Ka mulle maitseb vutiliha väga,» kinnitab Djatšuk – esimene Eesti kokk, kes üksteist aastat tagasi mainekal Bocuse d’Oril võistles. Tema on oma restoraniköökides kohalikku vutiliha tarvitanud juba paarkümmend aastat, võttes linnukese esimest korda menüüsse veel ajal, kui hoidis Egoisti peakokakulpi. See on ühtviisi maitsev külmalt, näiteks suitsutatult, ja kuuma praena.

«Olen proovinud ka teiste maade vutte, kuid meie oma on kõige hõrgum,» ütleb kokk ja lisab, et pärast võistlust tundsid Eesti vuti importimise vastu huvi paljud, alates Islandi poeketist kuni Prantsuse kokkadeni välja.

Märksõnad
Tagasi üles