T, 7.02.2023

15 sekundit tantsu TikTokis toob kätte 50 000 dollarit

Dagmar Lamp
, Elu24 peatoimetaja asetäitja
15 sekundit tantsu TikTokis toob kätte 50 000 dollarit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tiktokker ja laulja Loren Gray eelmisel aastal Teen Vogue'i peol Los Angeleses. 18-aastane staar sai tuule tiibadesse 13-aastaselt. Praegu on tal plaadilepingud Virgin Recordsiga ja Capitol Recordsiga.
Tiktokker ja laulja Loren Gray eelmisel aastal Teen Vogue'i peol Los Angeleses. 18-aastane staar sai tuule tiibadesse 13-aastaselt. Praegu on tal plaadilepingud Virgin Recordsiga ja Capitol Recordsiga. Foto: Xavier Collin/Image Press Agency/Scanpix

Tuhanded lapsevanemad on juba mitu aastat vaevanud oma pead küsimusega, mis pagana asi on see TikTok. Arter otsis küsimusele vastust ja püüdis ühtlasi mõista, mis on selle sotsiaalmeediaplatvormi ülemaailmse tohutu populaarsuse taga.

«Emme, kas ma võin TikTokki?» See lause on mind saatnud läbi viimase aasta. Alguses ütlesin järjekindlalt ei, viidates Facebooki jt sotsiaalmeediakanalite vanusepiirangule (13 aastat), kuid lõpuks, mitmetuhandendat korda sama küsimust kuuldes hakkasin mõtlema oma vastuse muutmise peale. Tegelikult oli minu jaoks aga üks veel olulisem küsimus, millele ma ei olnud osanud vastust leida: mis k*radi asi see TikTok üldse on?

@addisonre

 

♬ original sound - flighthouse

TikTok, äpist Musical.ly välja kasvanud ülipopulaarne sotsiaalmeediaplatvorm, on miski, mida on keeruline hoomata ja kirjeldada. Vahel tundub mulle, et olen lootusetult vana, et üldse mõista, miks TikTok üldse nii populaarne on. Seda, mis on TikTok, on mul – tunnistan – palju lihtsam mõista. See on nagu Youtube, aga videod on palju lühemad. Harva kestab video üle minuti, enamasti jäävad need 10–15 sekundi piiridesse. Ajastul, mil tähelepanu jagub meil kõigil vähe, paistab sellest kümnest sekundist piisavat, et janu kustutada.

Eestiski on omad TikToki staarid, mõnel lausa 978 700 fänni...

Tiktokker Addison Rae on piisavalt kuulus, et paparatsod teevad temast suvalistel hetkedel tänaval pilti. Siin on neiu septembris Los Angeleses.
Tiktokker Addison Rae on piisavalt kuulus, et paparatsod teevad temast suvalistel hetkedel tänaval pilti. Siin on neiu septembris Los Angeleses. Foto: gotpap/starmaxinc.com/Starmax/PA Images/Scanpix
Kerli Paaslepp on Eesti kõige popim tiktokker, kes suhtleb oma fännidega lisaks tantsu- ja suumaigutamiskeelele ka vene ja inglise keeles. See on üks põhjustest, miks jälgijaid nõnda palju on.
Kerli Paaslepp on Eesti kõige popim tiktokker, kes suhtleb oma fännidega lisaks tantsu- ja suumaigutamiskeelele ka vene ja inglise keeles. See on üks põhjustest, miks jälgijaid nõnda palju on. Foto: Kuvatõmmis
Märksõnad
Tagasi üles