16 jalgpalluriga suurima katuserahani

Jalgpall. FOTO: Lilli Tölp/

Kohalike investeeringute ehk katuseraha nimekirjas näpuga järge ajades võib veenduda, et 23 000 eurot tegevustoetust on eraldatud jalgpalliklubile FC Alliance. Spordiregistri andmetel ei tegutse suurima toetuse saanud jalgpalliklubis aga ühtegi harrastajat ega treenerit. Kes ja miks sellise toetuse eraldas?

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuna Alliance on registreeritud Kiviõli linna, alustasime otsinguid sealt. Lüganuse vallavolikogu aseesimees Heidi Uustalu (Reformierakond) ütleb, et pole sellisest klubist kuulnudki. Küll on talle tuttavad klubi juhatuses olevad inimesed, kes on tegevad kohalikus jalgpallielus.

Üks juhatuse liige on vallavolinik Valeri Dmitrijev (Keskerakond). Dmitrijev selgitab telefoni teel, et Alliance on Ida-Virumaa parimaid noori koondav ühendmeeskond. Küsimuse peale, kuidas teistest Eesti jalgpalliklubidest märksa suurem toetus saadi, teatab ta, et on trennis, ja palub poole tunni pärast tagasi helistada. Hiljem vastab Dmitrijev küsimustele juba vene keeles. Ta ütleb, et toetuse andis Keskerakond, aga kes konkreetselt, ei soovi ta avaldada.

05.12.2020 08.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto