Tartumaa spordi lühiuudised

Lenel Karu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu Ülikool Maks & Moorits (mustas) korvpallimeeskond täiendas uueks aastaks ridu kahe uue mängijaga. Foto: Kristjan Teedema

Ülikooli korvpalli­meeskond kaotas Raplale

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond pidi võõrsil Eesti-Läti liigas tunnistama Avis Utilitas Rapla paremust 59:86. Tartu suurima skoori tegi Hendrik Eelmäe 18 punktiga.

Kodumeeskond sai kohe algusest peale mänguohjad enda kätte ning tartlased olid väga suures hädas oma rünnakujoonise leidmisega, eriti pärast senise liidri Will Raymani lahkumist. Avapoolajal jäädi hätta nii lauavõitluses kui ka heade viskekohtade leidmisega. Avaveerand kuulus 23:10 Raplale ja esimese poolaja lõpuks näitas tabloo Rapla 43:22 eduseisu.

Teisel poolajal tartlaste mängupilt paranes veidi ja vahe enam palju suuremaks ei veninud, kuid mängu lõpuks külalised Raplat siiski murda ei õnnestunud. TPM

Uueks hooajaks tõmbab Tartu Tammeka meeskonnas särgi selga Eesti koondise paremkaitsja Taijo Teniste. Foto: Erakogu

Eesti koondise jalgpallur Taijo Teniste liitus Tammekaga

Möödunud nädalal teatas Tartu Tammeka sotsiaalmeedias, et uueks hooajaks tõmbab Tartu meeskonna särgi selga Eesti koondise paremkaitsja Taijo Teniste (32). Tartus sündinud Teniste mängis hooaegadel 2011–2020 Norra kõrgliigas (Sogndalis ja Bergeni Brannis). Sel sügisel, kui Brann tal enam meeskonnas kohta ei näinud, hoidis ta end Tammeka juures vormis.

Varem on Teniste mänginud Tallinna Levadia ridades. Kokku on Teniste Eesti A-koondist esindanud 84 kohtumises. TPM

Tartu korvpallinaiskond pääses karikavõistluste poolfinaali

Reedel peeti naiste karikavõistluste viimane põhiturniiri kohtumine, kus Tallinna Ülikool alistas võõral väljakul Audentese spordiklubi naiskonna tulemusega 82:72.

Juba varem oli poolfinaalis koha kindlustatud Tartu Ülikool / Kalev. Nüüd tuleb kahel võistkonnal vastamisi minna ning finaali jõuab kahe mängu kokkuvõttes parem võistkond. TPM