K, 5.10.2022

Ida-Virumaa läheb lukku ja koolid üle Eesti suletakse

Loora-Elisabet Lomp
Ida-Virumaa läheb lukku ja koolid üle Eesti suletakse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Alates laupäevast hakkavad Ida-Virumaal kehtima ranged koroonapiirangud, kuid esialgu pääseb maakonda veel edasi. 
Alates laupäevast hakkavad Ida-Virumaal kehtima ranged koroonapiirangud, kuid esialgu pääseb maakonda veel edasi. Foto: Sander Ilvest

Seoses koroona võidumarsiga otsustas valitsus eile kehtestada täiendavad piirangud. Esiteks, alates laupäevast peavad uksed sulgema kõik Ida-Virumaal asutused, mida saab seostada vaba aja veetmisega. Ühtlasi ei tohi Ida-Virumaal kolm nädalat avalikke üritusi korraldada, valitsus suurendab seal järelevalvet ning piiriületus viiakse miinimumini. Teiseks, kõik haridusasutused üle terve Eesti peavad järgmisest nädalast uksed sulgema.

Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) ütles Postimehele, et kuna Ida-Virumaal on Eesti kõige suurem nakatumisprotsent, tuli võtta appi rangemad abinõud.

«Olen ise sellel nädalal külastanud Ida-Virumaa keskhaiglat ja Narva haiglat ning nad ütlesid mulle, et olukord on nende jaoks ääretult tõsine,» rääkis peaminister. Tema sõnul teeb asja keeruliseks see, et meditsiinisüsteem on ülekoormatud ja nüüd tuleb teha suuri pingutusi, et mingigi osa plaanilisest ravist avatuna hoida.

Märksõnad
Tagasi üles