T, 28.03.2023

Kultuur lühidalt

Kultuuritoimetus
Kultuur lühidalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hetk Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastusest «Kuritöö ja karistus», fotol Raskolnikov (Ursel Tilk) ja Porfiri Petrovitš (Priit Võigemast). FOTO: Gabriela Urm.
Hetk Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastusest «Kuritöö ja karistus», fotol Raskolnikov (Ursel Tilk) ja Porfiri Petrovitš (Priit Võigemast). FOTO: Gabriela Urm. Foto: Gabriela Urm.

Kultuuriuudised

Esietendub Dostojevski «Kuritöö ja karistus»

Pühapäeval, 13. detsembril esietendub Eesti Draamateatris ­Dostojevski «Kuritöö ja karistus» Ene-Liis ­Semperi ja Tiit Ojasoo lavastuses. «Kuriteo? Missuguse kuriteo? See, et mina tapsin ilge, kahjuliku täi, liigkasuvõtja vanaeide, keda kellelegi vaja pole ja kelle tapmise eest nelikümmend pattu andeks antakse, kes imes vaestest elumahla, ning see peaks olema kuritegu?» prahvatab Raskolnikov. Intelligentsel, suure südame ja avara mõistusega tudengil on suured plaanid, mille teostamiseks sobib ka kahe inimese mõrv. Soov ennast kehtestada viib ta palavikuliste mõteteni, mis teda aina enam ja enam eksiteele kisuvad. Osades on Ursel Tilk, Hendrik Toompere, Priit Võigemast, Taavi Teplenkov, Hilje Murel, Marian Heinat, Uku Uusberg, Helena Lotman, Markus Luik.

Märksõnad
Tagasi üles