N, 23.03.2023

Spordi lühiuudised

Postimees Sport
Spordi lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia (vasakul) said hooaja lõpus rõõmustada individuaalse MM-tiitli üle.
Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia (vasakul) said hooaja lõpus rõõmustada individuaalse MM-tiitli üle. Foto: MIGUEL MEDINA/AFP/Scanpix

«Igal minu seitsmel maailmameistritiitlil on oma väärtus. Tänavune tõstab minu jaoks esile kogu meie karjääri,» leidis Sébastien Ogier’ paarimees Julien Ingrassia.

Laskmisega hädas eestlased jäid tagaplaanile

Hochfilzeni MK-etapp eestlastele liiga palju põhjust rõõmustamiseks ei andnud. Kui nädal tagasi toimunud Kontiolahti teatesõidus meie naiskond finišisse ei jõudnud, siis nüüd suudeti ringiga sisse saamist vältida. Lõppkoha mõttes see liiga suurt parandust ei tähendanud, sest 17. positsioon vahetati 16. vastu. 12 varupadrunit kasutanud ning korra ka trahviringil käinud Eesti kaotas võidutsenud Norrale 4 minutit ja 16 sekundit.

Tosinat lisapadrunit pidid kasutama ka mehed, kes käisid lisaks neljal trahviringil. Ringiga sisse saamist suudeti siiski vältida ning finišijoon ületati 22. positsioonil, kaotades võitnud rootslastele 7 minutit ja 16 sekundit.

Hochfilzeni jälitussõitudes võidutsesid Marte Olsbu Røiseland (Norra) ja Quentin Fillon Maillet (Prantsusmaa), ainsa eestlasena starti pääsenud Kalev Ermits eksis nelja tiiru peale kuus korda ning finišeeris 56ndana.

9:5 alistas FC Kuressaare kahe mängu kokkuvõttes Maardu Linnameeskonna ning säilitas koha Premium liigas.

Eestlastel punktikohtadele asja polnud

Davosis peeti sel nädalavahetusel tänavuse MK-hooaja teine etapp ning kuigi Norra, Rootsi ja Soome suusatajate puudumisel oli konkurents tavapärasest lahjem, ei õnnestunud meie sportlastel punktikohtadele sõita. Laupäeval Federico Pellegrino triumfiga lõppenud vabatehnikasprindis Martin Himma ja Marko Kilp eelsõidust edasi ei saanud, lõpetades vastavalt 44. ja 47. kohal.

Päev hiljem toimunud distantsisõidus oli stardis vaid Himma, kes kaotas 15 km peal Aleksandr Bolšunovile 3 minuti ja 15 sekundiga ning platseerus 77 lõpetaja seas 55. kohale. Naiste konkurentsis võidutses mõlemal päeval ameeriklanna Rosie Brennan.

Serviti edenes Euroopas 16 sekka

Käsipalli eurosarja EHF European Cupi kolmandas eelringis jäi Põlva Serviti kordusmängus küll Praha HC Duklale alla 17:22 (8:13), kuid edenes kahe mängu kokkuvõttes (54:40) ikkagi 16 parema sekka.

«Kaks erinevat päeva, eriti just rünnakul. Kaitse toimis ja Eston Varusk oli samuti hea, aga rünnakul ei õnnestunud peaaegu midagi. Laupäeval sai Alfred Timmo vigastada ja nii oli üks tähtis käik ka puudu. Õnneks oli edu piisav ning kõige tähtsama ehk edasipääsu 16 hulka saavutasime,» kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.

Kõik 16 parema sekka pääsenud klubid selguvad järgmisel nädalavahetusel, aga lisaks Servitile on koha kaheksandikfinaalis juba kindlustanud viis meeskonda – Peterburi HC Neva Venemaalt, Ferlachi SC Kelag Austriast, Zubri HC Robe Tšehhimaalt, Donetski HC Donbas Ukrainast ja Ystads IF Rootsist, kes alistas kahe mängu koondtulemusena HC Tallinna 57:45. 

Tagasi üles