FOTOD ⟩ Elatise kaotuse hirmus India põllumehed piiravad pealinna

India farmerid puhkamas eile oma traktorite kõrval, millega nad blokeerisid põllumajandusreformivastasel protestil Delhi osariiki sisenava maantee.  FOTO: SAJJAD HUSSAIN/AFP/Scanpix

Sajad tuhanded uusi põllumajandusseadusi vastustavad India farmerid on juba enam kui kahe nädala kestel kogunenud üha uute saabuvate traktorikonvoide kaupa Delhi veerele, blokeerides suuremad pealinna viivad maanteed ja ähvardades lähipäevil peatada ka rongiliikluse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hoolimata peaminister Narendra Modi kinnitusest, et seadused, millega antakse suurkorporatsioonidele põllumajanduses laiemad õigused, kahekordistavad farmerite sissetuleku, intensiivistusid protestid eile veelgi.

Takistamaks uute meeleavaldajate saabumist Delhisse eelkõige India jõukaimatest põllumajanduspiirkondadest, Pandžabi ja Haryana osariikidest, seadis politsei eile mitmele poole linna piirile üles teetõkkeid, kirjeldas Reuters.

Protestijate poolele on samas asunud India opositsioonierakonnad ning solidaarsusmeeleavaldusi on toimunud näiteks Ühendkuningriigis ja Kanadas, vahendas AFP.

12.12.2020 15.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto