K, 29.03.2023

FOTOD ⟩ Elatise kaotuse hirmus India põllumehed piiravad pealinna

Postimees
Elatise kaotuse hirmus India põllumehed piiravad pealinna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
India farmerid puhkamas eile oma traktorite kõrval, millega nad blokeerisid põllumajandusreformivastasel protestil Delhi osariiki sisenava maantee. 
India farmerid puhkamas eile oma traktorite kõrval, millega nad blokeerisid põllumajandusreformivastasel protestil Delhi osariiki sisenava maantee. Foto: SAJJAD HUSSAIN/AFP/Scanpix

Sajad tuhanded uusi põllumajandusseadusi vastustavad India farmerid on juba enam kui kahe nädala kestel kogunenud üha uute saabuvate traktorikonvoide kaupa Delhi veerele, blokeerides suuremad pealinna viivad maanteed ja ähvardades lähipäevil peatada ka rongiliikluse.

Hoolimata peaminister Narendra Modi kinnitusest, et seadused, millega antakse suurkorporatsioonidele põllumajanduses laiemad õigused, kahekordistavad farmerite sissetuleku, intensiivistusid protestid eile veelgi.

Takistamaks uute meeleavaldajate saabumist Delhisse eelkõige India jõukaimatest põllumajanduspiirkondadest, Pandžabi ja Haryana osariikidest, seadis politsei eile mitmele poole linna piirile üles teetõkkeid, kirjeldas Reuters.

Protestijate poolele on samas asunud India opositsioonierakonnad ning solidaarsusmeeleavaldusi on toimunud näiteks Ühendkuningriigis ja Kanadas, vahendas AFP.

Märksõnad
Tagasi üles