Brexiti-kõnelused jätkuvad ebaedu eeldades

Veok saabub Doveri sadamasse Kagu-Inglismaal. Kui Brexiti-järgne kaubanduslepe peaks jääma saavutamata, ennustatakse sadamatesse ummikute tekkimist.  FOTO: Vickie Flores/EPA/Scanpix

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson otsustasid eile, et jätkavad läbirääkimisi Brexiti-järgse kaubandusleppe üle, kuid Johnsoni hinnangul on edu saavutamine vähetõenäoline.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Pärast ligi aasta väldanud läbirääkimisi, hoolimata tõsiasjast, et tähtajad on ikka ja jälle ületatud, arvame, et praegusel hetkel on vastutustundlik veel pingutada,» teatasid Johnson ja von der Leyen ühisavalduses, mille viimane luges televisioonis ette pärast nende eile peetud telefonivestlust. «Oleme seega volitanud meie läbirääkijaid kõnelusi jätkama ja vaatama, kas kokkulepet on võimalik ka sellel hilisel etapil saavutada.»

Kaubandusleppega on äärmiselt kiire, sest Ühendkuningriigi EList lahkumise üleminekuperiood lõpeb aastavahetusel. Siis jätab riik seljataha ELi siseturu ja tolliliidu sõltumata sellest, kas kokkulepe saavutatakse või mitte.

12.12.2020 15.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto