E, 20.03.2023

Riigikogu valmistub laupkokkupõrkeks

Aimar Altosaar
, toimetaja
Riigikogu valmistub laupkokkupõrkeks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 57
Imre Sööäär riigikogus
Imre Sööäär riigikogus Foto: Tairo Lutter

Täna toimub koalitsioonipoliitikute tahtel poliitikaelu tähtsündmuseks kujunenud abielureferendumi seaduse eelnõu esimene lugemine. Välistatud pole ka selle läbikukkumine või edasilükkamine.

Abielureferendumi seaduseelnõu esimene tõehetk saabub täna, kui riigikogus toimub selle esimene lugemine. Valitsuserakonnad saavad ikka veel loota häälteenamusele, kuigi mõned koalitsiooni fraktsioonide liikmed on öelnud, et nad ei toeta referendumi korraldamist või selles esitatud küsimust. Päris kindlad ei ole selles ei koalitsioon ega opositsioon, kas eelnõu hääletatakse täna menetlusest välja või saadetakse teisele lugemisele. Edasisel menetelemisel tuleb aga arvestada, et opositsioon võib sellisel juhul pidurdada riigikogu töö väga pikaks ajaks.

Lisapinget lisab täna sotsiaaldemokraadi Kalvi Kõva koroonatest, mille positiivse tulemuse korral tuleks riigikogu juhatusel otsustada, kas jätta tänane istung ära või korraldada kaugistung. Riigikogu esimehe sõnul ei ole aga põhjust sündmustest ette tormata ning töö algab täna vastavalt tööplaanile.

Märksõnad
Tagasi üles