Tartumaa spordi lühiuudised

Tartu Ülikool Maks & Moorits korvpallimeeskonna suurima skoori tegi pühapäeval Hendrik Eelmäe. FOTO: Eero Vabamägi

Rapla alistas taas Tartu

Eesti-Läti korvpalliliigas kohtusid pühapäeval Avis Utilitas Rapla ja Tartu Ülikool Maks & Moorits, tartlased kaotasid raplalastele juba kolmandat korda.

Esimesel veerandil läks Rap­la meeskond kodusaalis kiiresti juhtima ning poolajale mindi 29-punktises eduseisus. Lõpuvile kõlades tuli tartlastel vastu võtta kaotus 69:103.

Tartlased jäid alla nii visketabavuses kui ka lauavõitluses, korvialune oli hõre ja puudust tunti jala pisivigastusega eemale jäänud Oliver Suurorust mängujuhina. Võitjate poolel teenis enim punkte Mario Ihring (20), Tartu poolel Hendrik Eelmäe (14). Ülikooli meeskonna värske liige Toomas Raadik kogus 13 punkti ja kuus lauapalli.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsale oli see Eesti-Läti liiga tabelis viie võidu kõrvale seitsmes kaotus, Eesti klubide arvestuses on tiim neljandal kohal. Tartlaste aasta viimane mäng on homme, kui sõidetakse külla Rakvere Tarvale. TPM

Audentes napsas tähtsa võidu

Nädalavahetusel peeti naiste võrkpallis Eesti karikavõistluste poolfinaali kohtumine, kust väljus võidukalt Audentese SG / Noortekoondise naiskond, olles kahe mängu kokkuvõttes parem Tartu Ülikool / Bigbankist.

Laupäeval alustasid tartlannad edukalt ja võitsid Audentese tasavägises mängus 3:2. See tähendas, et TÜ/Bigbanki eduseisu saab murda ainult 0:3 või 1:3 kaotus ning nii ka läks. Pühapäevaks olid tallinlased ennast kogunud ning võitsid otsustava mängu 3:0 (24, 19, 17), mis tähendas Tartu naiskonnale üle mitme aasta karikafinaalist välja jäämist. TPM

Korvpallinaiskond pääses finaali

Tartu Ülikool / Kalevi korvpallinaiskond alistas karikavõistluste poolfinaali kordusmängus Audentese spordiklubi 62:59 ja pääses karikafinaali.

Kodusaalis läksid tartlannad juhtima juba avaveerandil 20:9, poolajaks oli seis 33:23 ning turvaliselt mängiti lõpuvileni. Tartu naiskonna suurima skoori tegid Carolina Olivia Rahkonen (20 punkti) ja Marie Roosalu (10). Audentese parim oli Jane Svilberg 21 punktiga.

Teiseks karikafinaali pääsejaks osutus laupäevase poolfinaali tulemusel Tallinna ülikooli korvpallinaiskond. TPM