P, 29.01.2023

Intervjuu ⟩ Dr Anne Kallaste: koroonahaiged paranevad, vaevused jäävad pikaks ajaks

Dr Anne Kallaste: koroonahaiged paranevad, vaevused jäävad pikaks ajaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Covid-19 järelmõjudega hakkame veel vaeva nägema, ennustab Tartu Ülikooli kliinikumi sisekliiniku nakkusosakonna juhataja Anne Kallaste. Kindlasti suureneb esmalt koormus perearstidele.
 
Covid-19 järelmõjudega hakkame veel vaeva nägema, ennustab Tartu Ülikooli kliinikumi sisekliiniku nakkusosakonna juhataja Anne Kallaste. Kindlasti suureneb esmalt koormus perearstidele.  Foto: Kati Kärberg

Covid-19 järelmõjudega hakkame veel vaeva nägema, ennustab Tartu Ülikooli kliinikumi sisekliiniku nakkusosakonna juhataja Anne Kallaste. Tervenenud patsiendid kurdavad koormustaluvuse langust ka pool aastat pärast põdemist.

Kui palju Covid-19 läbipõdenuid on jälgimisuuringusse kaasatud?

Praeguseks 70 patsienti. Kevadel viibis Tartu Ülikooli kliinikumis ravil neist 34 ja sügisel on lisandunud kümme haiglaravil viibinud patsienti. Ülejäänud uuringusse kaasatud 26 inimest pöördusid kevadel Lõuna-Eesti haiglasse, kus neil diagnoositi Covid-19, kuid kuna nende seisund oli kergem, siis haiglaravi nemad ei vajanud.

Kolmanda kuu järelkontrollis on praeguseks käinud 62 ja kuuenda kuu järelkontrollis 58 patsienti.

Uuringust väljalangevus on väike, sest inimestel on suur huvi kontrollida tervist ka pärast Covid-19 läbipõdemist. Plaanime uusi uuritavaid kaasata järgmise aasta lõpuni.

Märksõnad
Tagasi üles