Laps on ja ei ole – kuidas ametlikes registrites kaotsi minna

Eestis elavad Leedu kodanikust isa ja määratlemata kodakondsusega ema sattusid lapse registreerimisel õiguslike hammasrataste vahele, mistõttu jäi poeg ilma ravikindlustuseta. FOTO: Shutterstock

Olga Botcman on sündinud Eestis. Ta elab Maardus. Kummatigi ei ole tal aga ühegi riigi kodakondsust. Selle aasta augustis sündis Botcmanil poeg Roman. Lapse isa on Leedu kodanik, kes elab samuti Eestis. Botcmanile kuulub lapse ainuhooldusõigus ja ta registreeris lapse elukoha järgi. Selleks, mis järgnes, ta valmis ei olnud – pojal ei olnud ravikindlustust.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Septembris helistasin perearstile, et last tervisekontrolli kirja panna. Mulle öeldi, et tal puudub ravikindlustus. Niisiis haigekassa on mul tänu lapsele olemas, aga lapsel endal kindlustust pole,» on Botcman nõutu. Ta ei saa aru, kuidas selline asi on võimalik.

Naine võttis ühendust haigekassaga ja talle öeldi, et tegu on segadusega ja mõne päeva pärast uuendatakse andmeid ning siis saab kõik korda. Botcman läkski perearsti juurde, kuid vastuvõtul selgus, et pojal pole endiselt ravikindlustust.

17.12.2020 19.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto