R, 9.12.2022

Britte ähvardab reisikaose kõrval kesine pühadelaud

Postimees
Britte ähvardab reisikaose kõrval kesine pühadelaud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tee serva pargitud veokid eile Doveri sadamasse viival maanteel ootamas luba liikuda üle mere Prantsusmaale.
Tee serva pargitud veokid eile Doveri sadamasse viival maanteel ootamas luba liikuda üle mere Prantsusmaale. Foto: TOBY MELVILLE/Reuters/Scanpix
  • Lisaks reisikeeldudele katkes eile ka kaubavedu Ühendkuningrigist Prantsusmaale
  • Samuti seiskus kirjade ja jõulusaadetiste toimetamine Mandri-Euroopasse
  • Briti valitsuse väitel toidutarnetega raskusi ei teki, poed pole nii kindlad

Ajal, kui tuhanded inimesed püüdsid leida eile võimalust jõuludeks Ühendkuningriiki või sealt ära sõita, hoiatas riigi üks suuremaid poekette, et Prantsusmaa piiri lukku minek ka kaubaveostele võib britid peagi jätta värske toidukraamita.

Peale selle, et üle 40 riigi katkestasid uue kergemini leviva viirustüve tõttu lennuühenduse Ühendkuningriigiga või keelasid selle kodanikele riiki sisenemise ning seiskus liiklus La Manche’i tunnelis, oli eile õhtul jätkuvalt jõus ka Prantsusmaa väljakuulutatud keeld peatada kaubaveod 48 tunniks, kuigi küsimusele lubati kiiret lahendust.

Sellest tulenevalt moodustusid Doveri sadama juurde veokitest pikad järjekorrad, arvestades, et juba varem oli Brexiti-varude kogumise ja jõulusaadetiste tõttu kaubaliiklus üle La Manche’i väina tavapärasest tihedam, vahendas Sky News. Õhtuks ummik siiski kahanes, sest osa veoseid sai laevadele panna ilma veokijuhi kaasa reisimiseta.

Teisel pool väina Calais’ sadamas valitses uudisteagentuuri AFP kirjeldusel vaikus, sest vaid üksikud inimesed olid valmis sõitma Suurbritanniasse, teadmata, kas neil ka naasta õnnestub.

Ühendkuningriigi postiameti teatel katkestas transpordiseisak ka kirjade ja pakkide toimetamise Mandri-Euroopasse.

Kaubanduskett Sainsbury’s hoiatas, et sadamate sulgemise tõttu ei pruugi järgnevatel päevadel Briti kaupluses olla müügil värskeid saadusi, näiteks salatit, lillkapsast, brokolit ja tsitruselisi.

Peaministri kantselei manitses inimesi ostupaanikat vältima, toonitades, et Ühendkuningriigil on paigas kindel tarneahel rahva toidukaupadega varustamiseks, kirjutas The Guardian.

Prantsuse presidendi Emmanuel Macroniga vestelnud Briti peaminister Boris Johnson avaldas eile õhtul pressikonverentsil lootust, et piiriseisaku lahendamine on tundide küsimus.

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson eile õhtul pressikonverentsil. 
Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson eile õhtul pressikonverentsil. Foto: Tolga Akmen/PA/Scanpix

Brüsselis arutasid eile Euroopa Liidu tervishoiuministrid ja ühenduse kriisireageerimismeeskond uue viirustüvega seotud küsimusi, kuid ühtegi otsust ei eeldatud enne tänast, mil kohtuvad ELi liikmesriikide suursaadikud ühenduse juures, vahendas BBC. 

Märksõnad
Tagasi üles