Terviseameti kommunikatsioonijuht kaotab vaktsineerimiskava kritiseerimise tõttu töö

Simmo Saare hinnangul on koroonaviiruse vaktsineerimist planeerides tehtud vigu. FOTO: Remo Tõnismäe

Terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar on sunnitud töölt lahkuma, sest kritiseeris anonüümselt riigi vaktsineerimisplaani, kuid tema isik tuli välja.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Miks te otsustasite oma isiku avalikustada?

Minu eesmärk ei ole siin kindlasti alusetult kritiseerida sotsiaalministeeriumit, terviseametit ega ka vabariigi valitsust. Tegelikult mul on mure. Mul on mure kodanikuna, isana, elukaaslasena. Kui ma vaatan, kuidas Eestis on planeeritud koroonaviiruse vastu vaktsineerimist, siis ma leian, et seda on tehtud liiga hilja, ja kui täna räägitakse sellest, et on olemas suurepärane plaan, siis ma ütlen ausalt, see ei ole mingi plaan. See on heal juhul vaktsineerimisstrateegia lähteülesanne.

Kui me täna räägime sellest, et meil on väljatöötamisel logistikahange, kui meil perearstid pole saanud vaktsineerimise kohta täpseid juhiseid, koolitused on alles tulemas, siis ma ütleks, et meil hetkel plaani ei ole.

Esimesed detsembrikuised vaktsineerimised on sellised propagandistlikud PR-võtted ja pärast seda saabub tõenäoliselt mõneks ajaks vaikus, sest hanked on vaja ära teha, detailid on vaja läbi töötada. Ilmselt suure tõenäosusega hakkame päris vaktsineerimist nägema alates kevadest.

21.12.2020 23.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto