N, 7.12.2023

«Soe supp hoiab raja peal»

Henry-Laur Allik
Copy
Toidupanga vabatahtlikud Marika ja Krista käivad oma vabast ajast annetatud toitu sorteerimas ja abipakke komplekteerimas, sest see valmistab neile emotsionaalset rahuldust. Neil on käes purgisuppidega raskem kast, mida oli parem kahekesi õigesse virna paigutada.
Toidupanga vabatahtlikud Marika ja Krista käivad oma vabast ajast annetatud toitu sorteerimas ja abipakke komplekteerimas, sest see valmistab neile emotsionaalset rahuldust. Neil on käes purgisuppidega raskem kast, mida oli parem kahekesi õigesse virna paigutada. Foto: Madis Veltman

Enne pikka pühadeaega on inimesi toitvatel heategevusorganisatsioonidel kiire, kuna tuleb koguda aktiivselt annetusi ning ühtlasi suures koguses toidu- ja jõulupakke komplekteerida ja välja jagada neile, kelle elatustase on keskmisest halvem.

Tallinna toidupanga juhataja Agnes Ojakivi sõnul on viiruskriis ringiga neile tuntavalt koormust juurde toonud. «Kui eelmine aasta jagasime [toidupakke] 2400 inimesele, siis nüüd on juba 6000 ja vahel isegi natuke peale,» rääkis Ojakivi, kelle sõnul hakkas abivajajate arv kevadel koroonakriisi puhkedes kasvama.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles