Peanäitejuhi kohalt lahkuv Elmo Nüganen: olen andnud kõige olulisema

Elmon Nüganen teatas otsusest tuleval aastal peanäitejuhi kohalt lahkuda eile Tallinna Linnateatris peetud koosolekul.  FOTO: Siim Vahur

Kakskümmend kaheksa aastat Eesti ühe erilisema teatri loomingulist nägu suunanud Elmo Nüganen teatas, et 2021. aasta suvel paneb ta punkti oma tööle Tallinna Linnateatri peanäitejuhina.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ma arvan, et nende aastatega olen ma kõige-kõige olulisema sellele teatrile juba andnud. Meile ehitatakse uut teatrit. Ja kõige hullem, mis juhtuda saab, on see, kui tassime uue maja uuesti täis vanu arusaamu ja arusaamatusi, vanu võtteid ja põhimõtteid, vanu harjumusi ja eelarvamusi ning jääme siis uut energiat ootama. Seetõttu tahan ma anda võimaluse uute inimeste tulekuks, uue meeskonna tekkeks,» põhjendas Nüganen eile otsust Tallinna Linnateatri üldkoosolekul peetud kõnes.

Nüganen nentis, et uue majaga kaasnevad alati uued ootused ja lootused. «Sõnal «uus» on üldse sees mingi kummaline vägi, sellega tuleb väga kiiresti kaasa arusaamine, et kõik on uus. Et uus maja, see tähendab automaatselt uut hingamist, uut hoogu, uut energiat, uusi mõtteid ja ideid, uusi suhteid ja sihte,» lausus Nüganen.

Kollektiivi ees seistes palus Nüganen kohale tulnuil kujutleda ennast korraks järgmisesse kevadesse. «Mis seisus ja kus me oleme? Me oleme oma kolimise Salme Kultuurikeskusesse lõpetanud, lavastuste ülekandmise samuti. Me tegeleme tavapärase tegevusega, mängime etendusi ja teeme uusi proove. Plaanid on tehtud aasta lõpuni. Samal ajal, kevadel, kuulutatakse välja konkurss linnateatri direktori kohale. See direktor alustab uue loomingulise juhiga. Selleks ei saa olema mina. Ma lõpetan selle hooaja lõpus, suvel 2021 oma töö linnateatris.»

22.12.2020 28.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto