Hispaania tõrjub kuurortides kontrolli himustavat Vene maffiat

Hispaania politsei Vene maffia liikmete tabamiseks korraldatud haarangul Puerto Banúse sadamas Costa del Solis 2017. aasta sügisel. Viimastel aastatel on Hispaania võimud riigis seni suhteliselt vabalt tegutseda saanud Ida-Euroopa jõugud tihedamalt pihtide vahele võtnud.  FOTO: Jorge Guerrero/AFP/Scanpix

Aleksei Širokov elas uhkes häärberis Vahemere rannikul asuvas Altea linnas Alicante provintsis. Venemaal sündinud Hispaania kodanik, õppinud jesuiitide koolis ja omandanud juurakraadi, nautis oma naabrite austust ning edu kinnisvaraettevõtjana.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tema firma Realty Lab tegeles luksuskorterite ja villade müümisega Altea Hillsi nimelises naabruskonnas, kus elamud maksavad 4,5 miljoni euro kandis. Väidetavalt on isegi Venemaa president Vladimir Putin veetnud seal mõned puhkused.

Mitte keegi Širokovi naabritest ei osanud aimatagi, et ta juhtis arvatavat klientelistlikku võrgustikku, mis Hispaania võimude sõnul oli seotud Venemaa organiseeritud kuritegevusest pärit raha pesemisega.

Eelmisel nädalal vahistas Hispaania politsei Širokovi ja veel 22 inimest – nii venelasi kui ka hispaanlasi – Alteas, Alicantes, Ibizal, Madridis ja Valencias korraldatud operatsiooni käigus, mida salamisi valmistati ette seitse aastat ning mida on kirjeldatud kui suurimat hoopi Vene maffiale Hispaanias viimase kümne aasta jooksul.

22.12.2020 28.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto