Pandeemia-jõulude ajal laulavad lähedaste asemel vanakestele jõululaule hingehoidjad

Tegevusjuhendaja jõulukostüümis. Koos hingehoidjatega tuleb neil tänavu ka toast tuppa käia ja jõululaule laulda. Nii mõnelgi on selle peale silmad märjaks läinud. FOTO: Piia Ruber

Ajal, mil jõuluõhtul end kõikide sugulastega ühe laua taha sättida ei ole just kõige vastutustundlikum, kuid on siiski lubatud, ei ole hooldekodude elanikel võimalik ühegi lähedasega füüsiliselt kohtuda. Pandeemia ajal lasub tavapärasest suurem vastutus ja kohustus personalil.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Iru hooldekodu Tallinna lähistel on pandeemia-jõuludeks valmis. Asutuse direktor Jaanika Luus rääkis, et hingehoidjad kehastuvad jõuluvanadeks, kes jagavad sealsetele elanikele jõulukaarte, kommipakke ja muid kingitusi. Jõulukaarte on tulnud sel aastal peaaegu 500 ringis. Meeleolu loob jõulumuusika.

Loomulikult on muserdav, et ei saa hooldekodusse lähedasi vaatama minna, mistõttu püüab personal Luusi sõnul teha kõik endast oleneva, et hooldekodu inimesed ennast iga päev üksijäetuna ei tunneks. «Siin elavad inimesed ei moodusta ühtset gruppi «kurvad ja hüljatud vanurid». Meie elanikud on täisealised üldhooldusteenuse vajajad, tavalised inimesed,» märkis Luus.

22.12.2020 28.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto