Jõuluröövel Boris Johnson

Täpselt nädal aega tagasi kehastus Johnson jõuluvanaks ja kaitses otsust anda teadlaste vastuseisust hoolimata roheline tuli nn jõululeevendusele. Jõulude kaitsja fassaadi mõranemine ei võtnud kaua ja kõigest kolm päeva hiljem tuli otsus, mida kirjeldati Briti valitsuse pandeemiaaja kõige radikaalsema kannapöördena. FOTO: Johan Elm

Katteta lubadused ja puudulik koroonastrateegia tegid jõuludele pidurit tõmmanud Ühendkuningriigi peaministrist Boris Johnsonist rahva silmis patuoina.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Brittide vihapurskeid lugedes võiks arvata, justkui oleks peaminister Boris Johnson ise globaalse pandeemia valla päästnud ja vastutaks isiklikult kõigi sel aastal Suurbritanniat tabanud hädade eest.

Viirusega ka ise kevadel intensiivraviosakonnas elu eest võitlust pidanud Johnsonit ei saa loomulikult süüdistada seni üle 67 000 briti elu nõudnud pandeemia puhkemises, küll aga võib mõista rahva pahameelt hüpliku ja kannapöördeid täis koroonastrateegia üle, mille hinnaks on inimelud ja nüüd rohkem kui 16 miljonile inglasele ka jõulud koduseinte vahel.

22.12.2020 28.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto