Uue aasta rahakott: need on olulisemad seadusemuudatused

  • Osa pensionreformiga seotud otsuseid tuleb teha ära juba kevadel
  • Suuri maksuvabastusi rahvale seni ei paista
  • Kehtimahakkav pensionireform paneb inimesed uute valikute ette
Alates 1. septembrist hakatakse soovijatele II samba raha välja maksma. II sambast raha väljavõtmine pole kohustuslik. Kes seda teha soovib, peab tegema avalduse hiljemalt märtsi lõpuks – ja siis laekub raha talle alates septembrist. FOTO: Foto: Peeter Langovits

Uus aasta toob kaasa terve hulga muutusi inimeste rahakotis: ühed neist annavad lisaraha, teised viivad hoopis eurosid välja. Eesti inimestel tuleb arvestada kümmekonna muutusega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

1. Haiguspäevade hüvitamine. Juba 1. jaanuaril hakkab kehtima kord, et töötajate haiguspäevi hüvitatakse alates teisest päevast. Seni tuli töötajatel esimesed kolm haiguspäeva ise kinni maksta. See muutus on aga ajutine, kehtides ainult aprilli lõpuni, mil taastub vana kord.

2. Kes välismaalt pakke tellib või sinna müüb, peab teadma, et alates 1. juulist muutub terve hulk selle kohta käivaid seadusi. Nii kaob ära maksuvabastus väljastpoolt ELi riike tellitud väikese väärtusega (kuni 22-eurostele) kaupadele. Samuti kehtestatakse uued reeglid internetipoodide pidajatele. Ka ettevõtjate jaoks tuleb suur muutus: kui ostja on välismaale müüdud kauba eest tasumata jätnud, siis saab selle summa arvelt käibemaksukohustust vähendada.

3. Pensioni baasosa tõuseb 16 euro võrra, pluss 3,55 eurot igale vanemale. Samal ajal jääb pensioni maksuvaba osa tänavusega samale tasemele, mis tähendab, et riik võtab maksudena sellest summast jupi maha. Rahvapensioni määr tõuseb 30 euro võrra.

23.12.2020 29.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto