Raha voolab ojadena: rekordarv ettevõtteid trügib börsile

Emissioonide maht kokku oli 2020. aastal 263 miljardit dollarit ehk 26 protsenti enam kui aasta varem. Viimati nähti börsil selliseid summasid 2010. aastal. FOTO: Caro/Marc Meyerbroeker/caro/Marc Meyerbroeker

Koroonakriisist hoolimata on tänavu maailmas börsidele tulnud tublisti rohkem ettevõtteid kui aasta varem.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ernst & Youngi verivärskest uuringust selgus, et koroonakriis börsinäljaseid ei peleta: tänavu tuli maailmas börsile tervelt 15 protsenti rohkem ettevõtteid kui aasta varem. Kokku 1322 firmat, vahendab Handelsblatt.

Summad avaldavad veelgi rohkem muljet: emissioonide maht kokku oli 263 miljardit dollarit ehk 26 protsenti enam kui aasta varem. Viimati nähti börsil selliseid summasid 2010. aastal. Tubli kolmandik sellest rahast läheb tehnoloogiaettevõtete arvele.

Tänavu oli iga neljas IPO tehtud just nimelt tehnoloogiaettevõtte poolt – investorite nälg uute edulugude järele on suur ja koroona pole suure raha riskiisu vähendanud. Vastupidi, koroonaaeg oli mitmetele ettevõtetele kui taeva kingitus ning sundis ka teisi sektoreid end kiiremini moderniseerima, mis omakorda suurendas nõudlust digilahenduste järele. Tõenäoliselt on investorite meelsusele kaasa aidanud ka riikide võrdlemisi helded koroona-abipaketid ettevõtetele, mis lubavad investoritel loota, et päris põhja nende valitud aktsia ei lähe.

23.12.2020 29.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto