L, 25.03.2023

Osaline kaugõpe Harju- ja Ida-Virumaal jätkub ka uuel aastal

Loora-Elisabet Lomp
Osaline kaugõpe Harju- ja Ida-Virumaal jätkub ka uuel aastal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Haridus- ja Teadusminister Jaak Aabi sõnul saab enamik õpilasi hakata pärast vaheaega koolis koolis käima.
Haridus- ja Teadusminister Jaak Aabi sõnul saab enamik õpilasi hakata pärast vaheaega koolis koolis käima. Foto: Tairo Lutter

Haridus- ja teadusminister Jaak Aab (Keskerakond) esitas teadusnõukojale ja valitsusele ettepaneku lasta Eesti koolid pärast vaheaja lõppu lähiõppele. Erisus kehtiks Harju- ja Ida-Virumaal: seal pääseksid koolimajja ainult 1.–4. klasside ja lõpuklasside õpilased.

«Valitsus toetas seda ettepanekut,» ütles Aab Postimehele pärast valitsuse istungit. «Harjumaal ja Ida-Virumaal, kus on ka muule elu karmid piirangud, saavad kontaktõppega pärast vaheaega alustada 1.–4. klasside õpilased, üheksandikud ja abituriendid,» selgitas Aab. Ta lisas, et ülejäänud klassid jäävad kaugõppele 17. jaanuarini.

Teiste maakondade puhul tegi valitsus praegu põhimõttelise otsuse lubada kõik õpilased (algkoolid, põhikoolid, gümnaasiumid, kutsekoolid ja ülikoolid) koolimajja. «Siin aga on koolipidajale tagasiminek sügisesse: kui avastatakse koolis koroonapositiivne, siis koolipidaja teeb otsuse, kas saadab koju klassi või kogu kooli,» selgitas Aab.

Märksõnad
Tagasi üles