Osaline kaugõpe Harju- ja Ida-Virumaal jätkub ka uuel aastal

Haridus- ja Teadusminister Jaak Aabi sõnul saab enamik õpilasi hakata pärast vaheaega koolis koolis käima. FOTO: Tairo Lutter

Haridus- ja teadusminister Jaak Aab (Keskerakond) esitas teadusnõukojale ja valitsusele ettepaneku lasta Eesti koolid pärast vaheaja lõppu lähiõppele. Erisus kehtiks Harju- ja Ida-Virumaal: seal pääseksid koolimajja ainult 1.–4. klasside ja lõpuklasside õpilased.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Valitsus toetas seda ettepanekut,» ütles Aab Postimehele pärast valitsuse istungit. «Harjumaal ja Ida-Virumaal, kus on ka muule elu karmid piirangud, saavad kontaktõppega pärast vaheaega alustada 1.–4. klasside õpilased, üheksandikud ja abituriendid,» selgitas Aab. Ta lisas, et ülejäänud klassid jäävad kaugõppele 17. jaanuarini.

Teiste maakondade puhul tegi valitsus praegu põhimõttelise otsuse lubada kõik õpilased (algkoolid, põhikoolid, gümnaasiumid, kutsekoolid ja ülikoolid) koolimajja. «Siin aga on koolipidajale tagasiminek sügisesse: kui avastatakse koolis koroonapositiivne, siis koolipidaja teeb otsuse, kas saadab koju klassi või kogu kooli,» selgitas Aab.

29.12.2020 31.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto