T, 29.11.2022

Opositsiooni raskerelv on laetud

Aimar Altosaar
, toimetaja
Opositsiooni raskerelv on laetud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Kaja Kallas (paremal) viis rahvahääletuse eelnõu muudatusettepanekud põhiseaduskomisjoni. Vasakul Anti Poolamets
Kaja Kallas (paremal) viis rahvahääletuse eelnõu muudatusettepanekud põhiseaduskomisjoni. Vasakul Anti Poolamets Foto: Eero Vabamägi

Eile riigikogu põhiseaduskomisjoni üle antud 9480 muudatusettepanekut abielureferendumi eelnõule on opositsioonipoliitikute raskerelv referendumiidee surmamiseks. Kindlasti on see relv halvav ka riigikogule ja kogu seadusandlikule protsessile, kui see kõiki muudatusettepanekuid 10-minutiliste vaheaegadega palistades hääletusel käiku läheb. Igaüks võib välja arvutada, kui palju riigikogu töötunde, päevi, nädalaid võib see aega võtta.

Kui Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond on ühel meelel suhtumises abielureferendumi eelnõusse, siis nende taktika ettepanekute koostamisel ja vormistamisel on olnud erinev. Sotsiaaldemokraadid kogusid muudatusettepanekuid ka avalikkuselt nõu küsides, Reformierakonna fraktsiooni liikmed koostasid neid peamiselt ise. Sotside 5800 muudatusettepanekut on digiallkirjastatud ja esitatud elektrooniliselt, reformierakondlased otsustasid esitada oma ettepanekud paberil, mis tähendab, et nende skaneerimiseks ja komisjoni tööks ettevalmistamiseks kulub rohkem aega.

Märksõnad
Tagasi üles