R, 2.12.2022

Aasta sportlasteks valiti Ott Tänak ja Martin Järveoja, aasta treeneriks Anna Levandi

Ville Arike
, reporter
Aasta sportlasteks valiti Ott Tänak ja Martin Järveoja, aasta treeneriks Anna Levandi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänaku ja Martin Järveoja hooaja tipphetk pärineb kodupubliku ees võidetud Rally Estonialt.
Ott Tänaku ja Martin Järveoja hooaja tipphetk pärineb kodupubliku ees võidetud Rally Estonialt. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Viimase kolmveerandsajandi kõige keerulisemal aastal jäi palju spordivõistlusi ära, kuid üht-teist ikkagi toimus. Eesti Olümpiakomitee otsustas aasta sportlase kategooriaid vähendada, pannes mehed, naised ja võistkonnad ühte patta kokku. «Kõige-kõigeks» valiti autoralli maailmameistrivõistlustel pronksmedali võitnud Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Rallimeestele pakkus küllalt teravat konkurentsi juunioride MMil ja X-mängudel esikohti noppinud freestyle-suusataja Kelly Sildaru, kelle valisid parimaks spordialaliidud. Rahvalt ja ajakirjanikelt saadud esikoht andis Tänakule-Järveojale siiski üldarvestuse võidu. Lisaks pääses ajakirjanike hääletusel Sild­aru ette ka jätkuvalt maailma paremikus püsiv tennisist Anett Kontaveit. Tema sai alaliitudelt ja rahvalt kolmanda koha punktid ning pälvis selle koha ka kokkuvõttes.

Neljandana järgnes iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus (punktid rahvalt ja ajakirjanikelt), kes eelmise aasta alguses toimunud EMil üllatas 7. kohaga. Aasta viimastel kuudel peetud võistlustel näitas Kiibus tippkonkurentsis jätkuvat arengut ja seetõttu pole üllatav, et aasta treeneriks valiti tema juhendaja Anna Levandi.

Märksõnad
Tagasi üles