Vabatahtlik annab vastuse panga lahtioleku ja lähikontaktsuse kohta

Riigiinfo telefonil vastav vabatahtlik Annett Kreitsman jääb inimeste muresid kuulates rahulikuks ja püüab mõista kõiki, kes talle helistavad. FOTO: Kristjan Teedema

Riigiinfo telefon, tere! Nii vastab kõnedele häirekeskuse Lõuna keskuse vabatahtlik Annett Kreitsman. Ta on seda ametit pidanud juba märtsist, kui koroonakriis hakkas Eestis hoogu sisse saama ja inimestel tekkis võõra viiruse kohta suurel hulgal küsimusi, mis koormasid üle hädaabinumbri 112 ja perearsti nõuandeliini 1220.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tegeleda tuleb ka negatiivsusega, mida oli Kreitsmani sõnul kevadel rohkem. Siis ei uskunud osa inimesi, et viirus on olemas, ja infoliini vabatahtlikke kiruti selle pärast, et nad olevat selle haiguse välja mõelnud. «Nüüd sügisel helistas mulle üks proua, kes oli väga solvunud minu isiku peale, et ma olen tema eneseisolatsiooni määranud. Püüdsin siis talle selgitada, et mina isiklikult ei ole seda teinud,» kõneles ta. Sellistes olukordades mõtleb Kreitsman sellele, et inimesed ju tegelikult helistavad riigiinfo telefonile ja ei tasu etteheiteid isiklikult võtta.

04.01.2021 06.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto