Lanno: oleme üksi vaktsiini hankimiseks liiga väikesed

Üllar Lanno sõnul loodetakse tervishoiutöötajad vaktsineerida kuue nädalaga, järgmise nelja nädalaga juba hooldekodude ja õendusasutuste töötajad ja patsiendid. FOTO: Konstantin Sednev

Terviseameti juht Üllar Lanno tahaks kohandada terviseametit nii, et see saaks hakkama kõigis olukordades. Sealhulgas kriisiajal. Teiseks peab ta tähtsaks andmebaaside uuendamist ning kolmandaks tahab kindlaks teha kiirabi ja haiglate praeguse seisu. Teisisõnu: ta on igati valmis andma oma parimat selleks, et terviseamet õigustaks temale seatud ootusi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üllar Lanno, lõppenud aasta tõi teie ellu suure muutuse: kolm kuud tagasi asusite juhtima terviseametit. Mis osutus uues rollis üllatavaks?

Olin väljakutseks valmis, mind aitasid elu- ja juhtimiskogemus, aga kohale jõudes märkasin kurnatud organisatsiooni, kes ka suvel ei olnud saanud end välja puhata. Ebaloomulikult pikad tundusid nende tööpäevad, mis algasid kell kaheksa ja lõppesid südaöö paiku. Teise laine tulek sundis jätkama sama meeskonnaga.

Väsinud hobustega võidujooksu ei võida. Kui palju tuli töötajaid juurde palgata?

Terviseameti esimeseks käepikenduseks said riigiametid, kus on kokku tuhandeid töötajaid: politsei- ja piirivalveamet, päästeamet, häirekeskus ja sotsiaalministeeriumi allasutused. Teise lainena tulid vabatahtlikud, lisaks palkasime terviseametisse töötajaid. Kokku on meie juurest abilisi läbi käinud tuhandetes, ühed lõpetavad, teised alustavad, täpset arvu ei oskagi öelda.

04.01.2021 06.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto