Jalgpallikoondise uus peatreener Thomas Häberli: on vaja tegusid, mitte juttu

Eesti jalgpallikoondise peatreener Thomas Häberli. FOTO: Jana Pipar/jalgpall.ee

«Tere! Mul on rõõm siin olla. Eesti koondise jaoks töötamine on minu jaoks au,» alustas Maarjamaa jalgpalliesinduse uueks peatreeneriks palgatud Thomas Häberli pressikonverentsil oma esimest sõnavõttu. Tulevikku vaatav šveitslane alustab tööd pingelisel ajal, sest koondis vajab rahuldavaid tulemusi ja mängupilti kui kaldale uhutud kala õhku – viimane võit, see kõige magusam resultaat, jääb 16 kohtumise ja peaaegu kahe aasta taha.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

46-aastase Häberli palkamine polnud šokk, sest sellest sahistati juba jõulude eel. Keskeurooplase tüüri juurde saamine tähendab, et koondise eesotsas lõppes eestlaste periood, kui alates 2016. aastast oli ametikoht kohalike käes – esmalt Martin Reim, seejärel Karel Voolaid.

Mängijana väravaid küttinud ja neli korda Šveitsi meistriliigas hõbeda teeninud Häberli jättis pressikonverentsil sümpaatse mulje. Konkreetne mees, kes ei taha meenutada minevikku, vaid vaadata tulevikku. Mees, kes tahab näha distsipliini ja pangede kaupa valatud higi. Mees, kes tahab näha tegusid, mitte õhulosse.

05.01.2021 07.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto