T, 29.11.2022

Trump seadis ohtu vabariiklaste senatienamuse

Margus Parts
, toimetaja
Trump seadis ohtu vabariiklaste senatienamuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
USA president Donald Trump Georgia senaatori Kelly Loeffleriga kampaaniaüritusel. 
USA president Donald Trump Georgia senaatori Kelly Loeffleriga kampaaniaüritusel. Foto: BRIAN SNYDER/REUTERS/Scanpix

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump võis teha Georgias senatienamuse nimel heitlevatele vabariiklastele karuteene, kui palus telefonikõnes osariigiministril «leida» vajalikud hääled Joe Bideni võitmiseks.

«See võib olla kõige tähtsam hääl, mille te kogu oma elu jooksul annate,» ei teinud Daltonis toetajatega kohtunud Trump saladust sellest, et Georgias on kaalul palju. Seda näitavad ka järelvalimistesse pumbatud hiigelsummad, mida on kahe kampaania peale kokku üle 800 miljoni dollari, selgub Center for Responsive Politicsi andmetest.

Novembrikuistel valimistel jäi lahtiseks küsimus, kes saab enamuse Kongressi ülemkojas. Georgia järelvalimistel oli eile jagamisel kaks kohta ja võidu korral saavutaksid demokraadid senatis viigi häältega 50:50. Asepresident Kamala Harrise roll viigimurdjana kallutaks aga kaalukausi demokraatide kasuks ja nii oleks kogu Kongress demokraatide kontrolli all.

Kuigi ametlikult oli Trump sõitnud Georgiasse toetama vabariiklaste kandidaate Kelly Loefflerit ja David Perdued, läks presidendi jutt peagi novembrikuistele presidendivalimistele. «Ma ei tee kampaaniat teistele inimestele,» märkis teemast kõrvale kaldunud Trump. «Ma teen seda enda jaoks.»

Märksõnad
Tagasi üles