T, 29.11.2022

EKRE loodab paari päevaga takistuse rahvahääletuse teelt kõrvaldada

Henry-Laur Allik
EKRE loodab paari päevaga takistuse rahvahääletuse teelt kõrvaldada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 41
Opositsioon esitas rahvahääletuse eelnõule 9480 muudatusettepanekut, et nurjata kevadeks plaanitud abielureferendum. Kui sotsiaaldemokraadid esitasid oma ettepanekud elektrooniliselt, siis Reformierakond viis enda muudatused paberil, et eelnõu menetlemist veel raskemaks teha. Ettepanekute kuhjast peab läbi närima riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets.
Opositsioon esitas rahvahääletuse eelnõule 9480 muudatusettepanekut, et nurjata kevadeks plaanitud abielureferendum. Kui sotsiaaldemokraadid esitasid oma ettepanekud elektrooniliselt, siis Reformierakond viis enda muudatused paberil, et eelnõu menetlemist veel raskemaks teha. Ettepanekute kuhjast peab läbi närima riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets. Foto: Eero Vabamägi

Riigikogu põhiseaduskomisjon peab täna ja homme erakorralise istungi, et valmistada ette abielureferendumi eelnõu esmaspäeval täiskogus toimuvaks teiseks lugemiseks. EKRE esimene plaan on eelnõule esitatud tuhanded muudatusettepanekud grupeerida ja seejärel grupi viisi maha hääletada. Opositsioon nõuab aga riigikogu kodu- ja töökorra seadusele tuginedes nende ükshaaval läbiarutamist.

Abieluteemalise rahvahääletuse eelnõule esitati 9480 muudatusettepanekut, mille läbiarutamine halvaks parlamendi tavapärase töö pikemaks ajaks. Eelnõu tuleb aga vastu võtta hiljemalt kolm kuud enne rahvahääletuse toimumist ehk 18. jaanuaril. Selleks tuleb koalitsioonil kindlasti sel nädalal opositsiooni seatud töötakistus kõrvaldada.

EKRE esimees Martin Helme kirjutas möödunud aasta viimasel päeval sotsiaalmeedias, et peaaegu iga eluvaldkonna kohta käivate muudatusettepanekutega muutis opositsioon parandusettepanekute grupeerimise võimatuks, mille tõttu jääb üle vaid riigikogu kodu- ja töökorra seadust muuta.

«Opositsioon tõestas obstruktsiooni tuumavõimsuseni viimisega, et taoline võimalus tuleb riigikogu kodukorras neutraliseerida,» kirjutas Helme.

Märksõnad
Tagasi üles